rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - czerwiec 2010Chciałbym przekazać wyrazy szczerego współczucia rodzinie poległego na służbie w Afganistanie żołnierza Wojska Polskiego.

Telewizja ponoć publiczna w programie pierwszym tuż po 19.30 w dniu 12.06.2010roku najpierw przedstawiła w "Wiadomościach" obszerny materiał dotyczący spraw kampanii wyborczej kandydatów, a dopiero później krótki reportaż na temat śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie . Dziennikarze telewizyjni najwyraźniej uznali, że najważniejsza jest obecnie kampania wyborcza.

Panowie redaktorzy telewizyjni i wydawcy "Wiadomości" czy wzmianka o tym , że jeden kandytat chce pozwać do sądu drugiego kandydata jest dla Was bardziej godna uwagi aniżeli śmierć kolejnego polskiego żołnierza w Afganistanie ?

Czy nie stać was było w dniu 12.06.2010r.,zaraz na początku głównego wydania "Wiadomości" na krótkie przekazanie wyrazów wspólczucia dla rodziny zmarłego na służbie naszego rodaka, na krótką chwilę refleksji ?

Po tylu tragediach jakie Polska przeżyła w ostatnim okresie, każda nowa nagła śmierć na służbie polskiego żołnierza, zasługuje na największy szacunek , znacznie większy aniżeli obietnice wyborcze kandydatów.

TVP1 nawet po wyemitowaniu materiału o śmierci naszego żołnierza nie zakończył tematyki wyborczej, bo zobaczyliśmy na ekranach jak Premier RP i Marszałek Sejmu wyrażają swoje opinie na temat wycofania Wojska Polskiego z Afganistanu.

Gdyby kolejność informacji była inna i TVP1 przekazała wypowiedzi przedstawicieli aktualnych władz RP na temat Afganistanu przed materiałem o możliwym pozwie w trybie wyborczym, to byłoby oczywiste, że sprawa wyborcza jest dla dziennikarzy drugorzędna w stosunku do śmierci żołnierza i do przyszlości Wojska Polskiego w Afganistanie, ale niestety wydawcy "Wiadomości" telewizyjnych uznali inaczej.

Rząd Polski już dawno powinien był wycofać nasze wojska z Afganistanu, jednak o wiarygodności obecnych deklaracji polityków w tej sprawie będziemy mogli się przekonać dopiero po wyborach .

Mam nadzieję, że Wojsko Polskie zostanie wycofane z Afganistanu zanim zginie następny żołnierz, podoficer, albo oficer i zanim zostanie jakikolwiek nasz rodak ranny w trakcie tej misji w Azji .

Rajmund Pollak

2010-06-13 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacja, że ponad 50% Polaków odmawia udziału w sondażach wyborczych jest bardzo dobrą wiadomością, bo stanowi początek demontażu gigantycznej piramidy manipulacji przedwyborczych !

Fundamentami tej socjotechnicznej konstrukcji były wszelkiego rodzaju sondaże przedwyborcze, a na to nakładają się opinie telewizyjnych , radiowych i prasowych "ekspertów" , występujących w roli futurologów, a raczej wróżek . Potem kładzono warstwę "sprawdzonych autorytetów" politycznych i politykierskich oraz "niezależnych" dziennikarzy.

Miarą tej niezależności dziennikarskiej stonowi najczęściej fakt, że są oni niezależni od konkurencji. Zatem dziennikarz Gazety Wyborczej nie jest niezależny od Tygodnika Powszechnego, a dziennikarz "Wprost" jest niezależny od Naszego dziennika, natomiast redaktor "Polityki" jest niezależny od Radia Maryja, co będzie podkreślal na każdym kroku. Nie znalazłem jakoś choćby jednego felietonu w GW, który krytykowałby Adama Michnika, ani też artykułu w Dzienniku Zachodnim , w którym byłaby negatywna opinia o kanclerz Niemiec, albo o reżyserze Kutzu.

W "Polityce" natomiast, nie znalazłem ani jednego krytycznego felietonu na temat redaktora Lisa.

W Kronice beskidzkiej z kolei żaden dziennikarz nie ośmielił się podważyć zasadności choćby niektórych wypowiedzi bylego senatora Marcina Tyrny.

Nastepna warstwa kitu wyborczego sklada się z relacji "niezależnych" publicystów i wywiadów ze starannie dobranymi rozmówcami, którzy pod niebiosa zachwalają okreslonych kandydatów, a krytykują ich przeciwników.

Czym wiecej "niezależnych" publicystów i dziennikarzy zna sztab wyborczy danego kandydata, tym częsciej występuje on w czasie pozawyborczym na antenach rozgłosni radiowych i w audycjach telewizyjnych.

Dopiero na samym wierzchołku tej piramidy nakładane są audycje wyborcze, plakaty , ulotki i wszystko, co nazywamy reklamą wyborczą.

Nie można mieć zastrzeżeń do tego, że przeciętny wyborca jest od rana do wieczora namawiany w ten czy inny sposób na kogo ma głosować, ale manipulacją jest sugerowanie , że..." tylko jeden i tylko mój kandydat ma szansę na zwycięstwo"....

Reklama wyborcza to jest demokracja, ale manipulacja wyborcza, to już jest socjotechnika i próba gry faul.

Polacy zorientowali się, że większość firm prowadzących sondaże przedwyborcze robi na tym kokosowe interesy, a większość tzw. "niezależnych ekspertów" wcale nie jest tak niezależnych, jak siebie określają, dlatego ponad 50% powiedziała stop i nie chce być elementem manipulacji i tanich zysków firm "badających nastroje" .

Każdy przecież ma swój własny rozum i nie potrzebuje znać wyników sondaży, aby wiedzieć na kogo ma zaglosować !

Rajmund Pollak

2010-06-08 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)


"Łapać złodzieja", krzyczał kiedyś kieszonkowiec, który ukradł w autobusie torebkę kobiecie z małym dzieckiem na rękach i wszystkich podejrzewano oprócz tego , który krzyczał.

Oficjalny komunikat prasowy z dnia 31.05.2010r. brzmi następująco :

..."Strona polska otrzymała trzy płyty CD. Każda z nich zawiera autentyczną kopię nagrania każdego z trzech rejestratorów samolotu Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. "

Kto gwarantuje autentyczność kopii ?

Tatiana Adonina, szefowa MAK , która stwierdziła wcześniej, że lotnisko w Smoleńsku było dopuszczone przez MAK do przyjmowania samolotów Tu-154 .

Wszyscy członkowie MAK, którzy byli odpowiedzialni za dopuszczenie lotniska w Smoleńsku do lądowań samolotów Tu-154 powinni zaraz po takiej tragedii zostać zamknięci w areszcie, a oni prowadzą śledztwo we własnej sprawie.

Teraz już wiadomo dlaczego tak pilnie strzeżono teren wokół pasa startowego od polskich kamer :

1. Oświetlenie pasa startowego było niekompletne.

2. Nie było żadnej wieży kontroli , bo trudno takim mianem określić jakąś szopę niższą od średniej wysokości drzew otaczających smoleńskie lotnisko.

3. Kontrolerzy lotu nie dysponowali wystarczającymi środkami technicznymi do naprowadzania samolotu na lądowisko w warunkach mgły , a mimo to nie zamknęli lotniska.

4. Oprócz kontrolerów lotu w pomieszczeniu szopki kontroli lotów, znajdował się tajemniczy Rosjanin w jeszcze bardziej tajemniczym celu, którego MAK wogóle bał się przesłuchać, a pani Adonina nie uznała nawet za stosowne udostępnić stronie polskiej nazwisko tego jegomościa.

5. Śledztwo prowadzone przez MAK zawiera tak gigantyczne zaniedbania w zakresie zabezpieczenia materiału dowodowego na miejscu katastrofy samolotu, że można to uznać za świadome zacieranie śladów mogących w jakikolwiek sposób wskazywać na co najmniej współodpowiedzialność strony rosyjskiej w doprowadzeniu do tej tragedii z 10.04.2010r.

PRZEJDŹMY TERAZ DO SAMYCH CZARNYCH SKRZYNEK . W KRYMINOLOGII NIE MA POJĘCIA "AUTENTYCZNEJ KOPII", BO AUTENTYCZNY MOŻE BYĆ TYLKO ORYGINAŁ !

Zatem płyty CD przekazane przez Rosjan w najbardziej optymistycznym przypadku, zawierają tylko skopiowane nagrania zapisów czarnych skrzynek, natomiast jedynie na oryginalnych nośnikach informacji można zbadać czy coś było zatarte, skrócone, albo zgłuszone szumem. Poza tym istotne są wszystkie odgłosy, nie tylko zapisy rozmów, ale także dźwięki, które mogą być wskazówką dla kryminologów i analizatorów pracy urządzeń pokładowych.

Zatem Rosjanie zwlekają ze zwrotem czarnych skrzynek, łudząc nas jak iluzjonista na scenie, że na płytach CD oddali to samo co zabrali z miejsca katastrofy, czyli stosują czarną magię dla wykazania, że płyta CD to jest to samo co czarna skrzynka .

Twierdzenie o otwartości i dobrej woli śledczych rosyjskich sprawdzili już polscy archeolodzy, którzy natrafili na gigantyczne trudności z uzyskaniem zgody na przeprowadzenie badań terenu katastrofy.

Propaganda o obiektywiźmie rosyjskich prokuratorów jest mniej wiarygodna od jakiejkolwiek bajki z tysiąca i jednej nocy, bo dotychczas nie przekazano polskim prokuratorom nawet kopii nagrań z rozmów prowadzonych na lotnisku wewnątrz pomieszczenia kontroli lotów ani kopii rozmów pilotów rosyjskiego samolotu wojskowego, który krążyl nad Smoleńskiem krótko przed katastrofą polskiego TU 154 i podchodził nawet do lądowania , ale w końcu odleciał .

Rosjanie są mistrzami mistyfikacji i dla nich nie stanowi wielkiego problemu odegrać spektakl swojej niewinności, której mają dowodzić płyty CD , natomiast czarne skrzynki są nadal w ich rękach i żaden polski prokurator nie ma możliwości 24 godziny na dobę nieprzerwanie kontrolować czy spece od nagrań nie majstrują nad oryginalną zawartością czarnych skrzynek .

Najbardziej zaskakujące są napisy na stenogramach rosyjskich (uczyłem się rosyjskiego w sumie 15 lat), które w tłumaczeniu na język polski brzmią :

"WERSJA NR 1". Zatem nasuwa się pytanie ile istnieje rosyjskich wersji stenogramów z czarnych skrzynek???

Rajmund Pollak

2010-06-02 | Dodaj komentarz
spadochroniarz
2010-06-07 09:17:35
Warto byłoby zdobyć scenogramy z rozmów rosyjskich kontrolerów lotów ze Smoleńska z ich przełożonymi w Moskwie z dnia 10.04.2010r w przedziale czasowym od 7.oo do 12 w południe tego samego dnia !

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517459
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała